Juventus, victorie la pas cu AS Vitanesti

15.11.2010 12:44

Juventus a invins cu 5-1 pe AS Vitanesti si ramane sa se lupte doar cu Traian pentru promovarea in Liga 4.

Desi se anunta a fi derby-ul etapei, meciul dintre Juventus Rosiori (locul 1) si AS Vitanesti (locul 3) a fost la discretia gazdelor. Juventus a dominat de la un capat la celalalt meciul de ieri, insa golurile au venit abia in partea secunda. Alexandru Gheorghe a deschis scorul la cateva minute dupa pauza si lucrurile au devenit simple pentru rosioreni. Mocanu a reusit o "dubla", iar Nita si Voicu au urcat scorul la 5-0 pentru Juventus. Intr-un final, oaspetii au reusit golul de onoare, insa a fost prea putin pentru o echipa cu pretentiile Vitanestiului.

Juventus: Voicu G. - Cotei, Deaconu, Florea, Hristea - Neciu, Rada, Nita, Voicu N. - Al. Gheorghe, Mocanu. Au mai jucat: Pascaru si Leonte.